Notační programy


MUSESCORE 3.6.0 CZ freeware/ Win 7 a vyšší

MusescoreCZMusescore je velmi dobrý notační program. Postrádá sice pokročilé možnosti profesionálních programů, amatérskému hudebníkovi však poslouží velice dobře. Na stránkách výrobce je k dispozici i podrobný návod v češtině. Nová verze programu komunikuje česky a je k dispozici i v portable (přenosné) verzi, kterou není třeba instalovat.
Stránky výrobce: https://musescore.org/cs/download

Stáhnout program
Návod na stránkách výrobce v češtině


CRESCENDO MUSIC NOTATION EDITOR 1.14 EN freeware/ Win 7 a vyšší

CrescendoMusicNotationEditorVelmi pěkný, jednoduchý a intuitivní program na psaní not. Umožňuje export i import midi souborů, tisk i uložení ve formátu .cdo nebo .bmp. Ačkoliv programu chybí čeština, nebudete žádnou funkci hledat – ovládání je velice snadné. 
Stránky výrobce: http://www.nch.com.au/notation

Stáhnout program


MUSETTE 2.12.5 CZ freeware/ Win 7 a vyšší

MusetteCZMusette je jednoduchý notační program, který umožňuje vkládání symbolů not do notové osnovy i skládat noty do akordů. K notám můžete přidat text, lze zapnout i hudební doprovod. Tato volná verze programu má drobná omezení (např. neumožňuje psaní 1/64 not), i tak je však program pro amatérské potřeby použitelný. Program se nemusí instalovat, základní funkce jsme pro vás přeložili do češtiny. Stránky výrobce : http://www.canzona.com

Stáhnout program