Třídní koncert žáků smyčcového a klávesového oddělení

Srdečně Vás zveme na třídní koncert žáků smyčcového a klávesového oddělení
v úterý 17.4.2018, 17.00 hodin
sál školy

Koncert Pavlíny Jíšové v Týně nad Vltavou

Na „Jarní plavbu“ do divadla Na Palubě Vás zve týnská bluegrassová kapela

LUŇÁČCI a PAVLÍNA JÍŠOVÁ
pátek 27. 4. 2018 od 19:30 hodin
hotel Zlatá Loď, Týn nad Vltavou
vstupné 90 Kč

Přijímání nových uchazečů o studium – jak a kdy se přihlásit ke studiu

Zájemci o studium ve věku od 6 let se mohou dostavit k zápisu v těchto dnech:

• pondělí 18. června 2018, 14 až 17 hodin
  • úterý 19. června 2018, 14 až 17 hodin
  • pondělí 10. září 2018, 14 až 17 hodin
  • pondělí 11. září 2018, 14 až 17 hodin

Při zápisu děti absolvují velice jednoduchý talentový test. Na tento test není potřeba žádná příprava – jde pouze o zjištění základních hudebních předpokladů, které jsou pro studium hudby potřebné (dítě zazpívá jakoukoliv lidovou písničku, zazpívá učitelem zahraný tón a zopakuje učitelem zatleskaný jednoduchý rytmus). Test trvá pouze několik minut.

Přijetí nebo nepřijetí ke studiu je ovlivněno pouze těmito kritérii: prokázání základních hudebních předpokladů a dostatek volných studijních míst v konkrétním oboru. V případě zájmu, který převyšuje kapacitu školy, jsou preferováni zájemci s vyššími studijními předpoklady. Podrobné informace o výsledku testu poskytne rodičům na požádání ředitel školy.

Jakékoliv dotazy Vám rádi a ochotně zodpovíme na tel. čísle 385 731 712, prostřednictvím e-mailu nebo při Vaší osobní návštěvě.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kritéria pro přijetí ke studiu

Naše nové nahrávky

Milí přátelé,

hudební studio školy opustila další nahrávka našeho rockového souboru. Tentokrát si naši mladí muzikanti zahráli a zazpívali vlastní úpravu legendární skladby George Gershwina Summertime. Hrají František Pražák, Petr Rohlena, Martin Zámečník, Michal Urban, zpívá Magda Koberová.

Další naše nahrávky si můžete poslechnout na stránce videa »»»

Mějte se hezky a těšíme se na shledanou na některém z našich koncertů!

Kde hrajeme – naše pozvánka

Vernisáž výstavy Kamila Zemková / Plavuně
Městská galerie Týn nad Vltavou
pátek 23.3.2018, 18 hodin

Velikonoční prázdniny 2018

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března až pondělí 2. dubna 2018.

Kde jsme hráli 5.3.2018

Vyhlášení nejlepších čtenářů dětského i dospělého oddělení
5. března 2018 na Sokolovně od 17 hodin
pořádala Městská knihovna Týn nad Vltavou.

Prohlédněte si fotografie z vystoupení »»»

Chráníme zdraví vašich dětí

Vážení rodiče, podle platných zákonů je škola povinna podniknout vše k ochraně zdraví dětí, proto náš školní řád obsahuje “opatření proti šíření infekčních chorob”.

Jménem našich žáků vám děkujeme za respektování těchto zásad a přejeme vám, aby se vám nemoci vyhýbaly.

Opatření proti šíření infekčních chorob

1. Do školy rodiče posílají pouze zdravé děti, které nemají žádné příznaky infekční nemoci (rýma, kašel, průjem, zvracení apod.).
  2. Do budovy školy nevstupují žádné osoby, u kterých se projevují jakékoliv příznaky infekční nemoci.
  3. Osoba s příznaky infekční nemoci může vstoupit do budovy školy, pokud se ocitne v nouzi (potřebuje přivolat lékařskou pomoc, kontaktovat rodiče apod.).
  4. Pokud se žák dostaví na výuku s příznaky infekční nemoci, je vyučující povinen oddělit nemocného od ostatních žáků, aby nedošlo k šíření infekce. Vyučující pak ihned telefonicky informuje zákonného zástupce nemocného dítěte.
  5. Vyučující oddělí nemocného od ostatních žáků takovým způsobem, aby současně zajistil nepřetržitý dozor nad všemi žáky.
  6. V době epidemie škola nepořádá žádná veřejná vystoupení.

Jarní prázdniny 2018

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou v okrese České Budějovice stanoveny od  12. do 18. 3. 2018 (v ostatních okresech podle tabulky).

Potřebujete seřídit nebo opravit svůj hudební nástroj?

Doporučujeme využít vynikajících profesionálních služeb pana Jiřího Kaštánka z Albrechtic nad Vltavou – http://www.hudebninky.com.

Pan Kaštánek je špičkový odborník nejen na kytary (zabývá se servisem i výrobou kytar), ale umí skvěle opravit a seřídit jakýkoliv hudební nástroj.

Jeho služeb využívá naše škola pravidelně, i vy budete jistě spokojeni.