Novinky

Zahájení prezenční výuky

Vážení rodiče,

podle nejnovějších pokynů ministerstva zdravotnictví a ministerstva školství bude zahájena prezenční výuka. Do 11.4.2021 si Vám dovolíme zaslat dopis, kde budou uvedeny veškeré potřebné detaily. Více informací Vám ochotně poskytnou Vaši vyučující.

Vážení rodiče a naši milí mladí přátelé, mějte se hezky a moc se těšíme na brzké osobní setkání s Vámi!

Pavel Píha, ředitel školy 
dne 8.4.2021

Velikonoční prázdniny 2021

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 1. dubna 2021 až pondělí 5. dubna 2021 (Velikonoční pondělí). Během státních svátků a prázdnin školy nevyučují.

Užitečné tipy pro naše žáky

Při vyučování v naší škole využíváme nejmodernějších technických pomůcek – v našem
hudebním studiu například vytváříme hudební doprovody k různým skladbám, které děti
hrají a zpívají (viz ukázka na videu – https://youtu.be/hhYc0z172VA).

Naši žáci tak mohou hrát a zpívat i doma svou oblíbenou melodii s doprovodem cembala,
klavíru nebo celého orchestru. Tyto doprovody jsou báječnou pomůckou pro každého
malého muzikanta – děti cvičení takto mnohem víc baví a rychle se naučí hrát a zpívat
rytmicky a s dobrou intonací.

Takových doprovodů máme v naše archivu mnoho (některé najdete ke stažení i na našem
webu www.zuskomzaka.cz/midi-mp3-noty), ale ne vždycky jsou v tempu a ladění, které
konkrétnímu žáku a jeho dovednostem vyhovuje.

I zde výborně pomáhá technika – existuje totiž mnoho aplikací, které umějí velice jednoduše
zpomalit tempo reprodukované hudby nebo změnit tóninu skladby.

Zde jsou tipy, které našim žákům doporučujeme:

MUSIC SPEED CHANGER
(aplikace pro mobil – Android)
Tuto geniální aplikaci pro zpomalení přehrávání používá již v mobilu většina žáků i učitelů naší školy (velice doporučujeme). Aplikace je zdarma.
Odkaz na stažení do mobilu: http://bit.ly/musicspeed

TIMEPITCH
(aplikace pro iPhone, iPad)
Aplikace je zdarma. Odkaz na stažení:
https://apps.apple.com/app/id1039713963

AUDIO SPEED CHANGER
(pro počítač s Windows)
Děti si často ke své hře pouštějí nahrávku přímo ze svého notebooku – i tam je pomůcka pro zpomalené přehrávání nenahraditelná. Tato aplikace je velice jednoduchá a i malé děti nemají problém ji ovládat.
Aplikace je zdarma.
Odkaz na stažení do počítače: http://bit.ly/audiospeed

Další tipy najdete na stránce https://www.zuskomzaka.cz/programy-zdarma/prehravace/

Máte jakýkoliv technický problém, týkající se on-line výuky v naší škole?

Velice rádi Vám pomůžeme jej vyřešit – napište nám e-mail na naši linku technické pomoci: info@zuskomzaka.cz.

Mějte se hezky a přejeme Vám krásné hudební zážitky! V případě jakýchkoliv problémů či přání nám prosím zavolejte nebo napište – uděláme pro Vás vše, co bude v našich silách!

Váš Pavel Píha a všichni učitelé školy
🎤🎸🎧🎹🥁🎷🎺🪕🎻🙂🍀

Důležité informace o výuce od 11.1.2021

Vážení rodiče, milí studenti,

na základě nařízení Vlády ČR od 11.1.2021 pokračuje naše škola v on-line výuce.

* * * * * * * * * * * * *

I nadále platí, že hlavním cílem naší distanční výuky je nezatěžovat děti a rodiny dalšími povinnostmi, ale naopak naše žáky přesvědčit, že právě v této těžké době jim hudba může zásadním způsobem pomoci k uvolnění, relaxaci a dobré náladě. Ukázat dětem v praxi tento hlavní smysl muziky vidíme jako náš hlavní současný úkol – zároveň je to pro nás velká příležitost a výzva. Věřte, že s kolegy učiteli pro to uděláme úplně všechno, co je v našich silách.

Obsah a rozsah distanční výuky v naší škole může každý žák i rodič zásadním způsobem ovlivnit – učitel má na výběr více způsobů vzdělávání a snaží se udělat hodinu přesně každému dítěti na míru. Pokud budeme znát Vaše přání a budeme mít maximum informací o prožitcích žáka, snadno vše přizpůsobíme tak, abyste Vy i Vaše děti byli naprosto spokojeni, aby výuka byla maximálně efektivní a aby dětem hudba v tomto těžkém období přinášela velkou radost a dobrou náladu. Velice nám v naší snaze o co nejdokonalejší výuku pomůže, pokud nám poskytnete jakoukoliv zpětnou vazbu.

Mějte se hezky, buďte zdrávi a v případě jakýchkoliv přání, problémů či dotazů prosím kontaktujte svého učitele nebo přímo mne – velice rádi a ochotně Vám pomůžeme vyřešit jakýkoliv Váš problém, týkající se distanční výuky (pedagogický i technický).

Váš Pavel Píha
piha@zuskomzaka.cz


  • Připomínáme informaci, že žáci mají možnost zapojit se kdykoliv do distanční výuky předmětu hudební nauka – v takovém případě stačí kontaktovat emailem učitele Mgr. M. Jaroše (jaros@zuskomzaka.cz).
  • Rodiče žáků přípravného ročníku obdrží v příštím týdnu dopis s aktuálními informacemi o výuce.

Co je nového v naší škole

Milí přátelé,tzv. distanční výuka pokračuje v naší škole na plný plyn. O vánočních prázdninách jsme s kolegy učiteli usilovně pracovali na doladění interní metodiky a troufáme si říct, že naše on-line hodiny jsou nyní kvalitou srovnatelné s výukou tzv. prezenční. Učitelé mají k dispozici moderní techniku, dokonale ji ovládají a prakticky všem studentům poskytujeme plnohodnotné hodiny pomocí video hovorů přes Skype (tento způsob se nám z mnoha důvodů velice osvědčil, ale na přání studentů využíváme i další komunikační kanály).

Naše hodiny pomocí video hovorů obsahují a budou obsahovat vše, co je ke kvalitnímu studiu hudby potřeba – výuku zpěvu i hry na hudební nástroje, výuku nezbytných základů hudební nauky, přípravu na souborovou a komorní hru apod. V našem centrálním cloudu mají učitelé k dispozici mnoho studijních materiálů včetně velkého počtu hudebních doprovodů.

Hudební doprovody jsou velkou pomocí ke zkvalitnění výuky – s doprovody je výuka mnohem zábavnější a velice efektivní (žák se naučí rychleji správně intonovat a hrát rytmicky). Hudební doprovody vyrábíme v našem hudebním studiu, často i na míru konkrétnímu žákovi. Naši nahrávací techniku jsme v poslední době výrazně zmodernizovali, hudbu zpracováváme obvykle v programech Cubase a Reaper (viz malá testovací demo ukázka nahraná pomocí el. kláves a saxofonu).

Hlavním cílem naší distanční výuky je nezatěžovat děti dalšími povinnostmi, ale naopak je přesvědčit, že právě v této těžké době jim hudba může zásadním způsobem pomoci k uvolnění, relaxaci a dobré náladě. Ukázat dětem v praxi tento hlavní smysl muziky vidíme jako náš hlavní současný úkol – zároveň je to pro nás velká příležitost a výzva. I přes mnoho pochval ze strany rodičů (velice si jich vážíme a děkujeme za ně) chceme být ještě lepší a věřte nám, že s kolegy učiteli pro to uděláme úplně všechno, co je v našich silách.

Tak nám prosím držte palce! Věříme, že světlo na konci tunelu je už na dohled a že už se brzy s Vámi setkáme osobně. Moc se na Vás těšíme!

Zdraví Vás Váš Pavel Píha a všichni učitelé školy

Důležité informace o výuce od 4.1.2021

Vážení rodiče, z důvodu dramaticky nepříznivého vývoje epidemie jsou podle nařízení Vlády ČR základní umělecké školy povinny vyučovat od 4.1.2021 výhradně distančně.

Vánoční prázdniny 2020

Vánoční prázdniny v naší škole budou zahájeny ve středu 23. prosince 2020 a skončí v neděli 3. ledna 2021. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2021.

Ve dnech 21. a 22.12.2020 ještě proběhnou online hodiny podle platného rozvrhu distanční výuky. 

Pro žáky – jak se připojit ke schůzce pomocí Skype

Milí studenti,

pokud jste jako formu komunikace se svým učitelem při distanční výuce zvolili video hovory pomocí programu Skype, ale nemáte s jeho ovládáním zkušenosti, nemusíte se obávat – připravili jsme pro vás jednoduchý návod. Je to opravdu velice snadné a zvládne to každý – stačí několikrát kliknout a můžete hrát nebo mluvit:

Návod – jak se připojit ke schůzce pomocí Skype

Pokud si nevíte rady, napište nám na adresu pomoc@zuskomzaka.cz – pomůžeme vám a poradíme.

Zápis pro přijetí ke studiu v tomto školním roce proběhl

Zápis pro přijetí ke studiu pro tento školní rok již proběhl. Uchazeči o studium obdrží vyrozumění o přijetí, příp. nepřijetí nejpozději do konce září 2020.

Podmínkou přijetí ke studiu jsou alespoň minimální talentové předpoklady žáka a dostatečná kapacita školy pro zvolený obor – více zde » 

Termíny zápisu pro školní rok 2021/2022 budou na našem webu zveřejněny na jaře 2021.

Žáci druhých a vyšších ročníků si telefonicky domluví rozvrh hodin

Žáci telefonicky kontaktují své učitele a domluví si s nimi rozvrh hodin. Učitelé jsou v 1. a 2. zářijovém týdnu k dispozici v těchto dnech a časech »

Pozn.: Žáci loňského přípravného ročníku vyčkají, až jim jejich učitel zatelefonuje a navrhne jim termín hodiny nástroje či zpěvu.