Naše škola se nepřipojuje ke stávce 6.11.2019

Vážení rodiče,

školské odbory vyhlásily na středu 6. 11. 2019 stávku. K této stávce se pedagogové naší školy nepřipojují. Výuka žáků nebude přerušena a bude probíhat podle stávajících rozvrhů.

Mgr. Pavel Píha

Podzimní prázdniny 2019

• V pondělí 28. října 2019 je státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu.
  • Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.

Kde budeme hrát 7. listopadu 2019

Zveme Vás na slavnostní otevření Nákupního centra Týn nad Vltavou –
Malá strana, Průmyslová ulice 643 (za Penny) ve čtvrtek 7. listopadu 2019.

• 13:00 Slavnostní zahájení otevření nákupního centra
  • 14:00 Vystoupení mažoretek, Týn nad Vltavou
  • 15:00 Krojované dětské vystoupení Baráčníci, Týn nad Vltavou
  • 16:00 Divadelní spolek Vltavan – Mimoni
  • 17:00 Koncert kapely Nepresso, ZUŠ K. Komzáka Týn nad Vltavou
  • 18:00 Koncert Petr Bende
  • 19:00 Vystoupení Pavlína Ďuriačová, Týn nad Vltavou
  • 19:30 Slavnostní zakončení akce, ohňostroj

Nezmaři a Týnská kapela společně opět v Týně nad Vltavou

KDY: 20. listopadu 2019, 19:00 hodin
KDE: kulturní dům Sokolovna Týn nad Vltavou (mapa)
VSTUPENKY: http://bit.ly/NEZMARI-A-TYNSKA-KAPELA

Poslechněte si nahrávku jednoho z našich koncertů s Nezmary

Nezmaři se po roce opět vracejí do Týna nad Vltavou, aby potěšili své folkové fanoušky! Na koncertě Nezmaři zároveň pokřtí svůj nový velký zpěvník, který obsahuje všechny písničky, které vydali na hudebních nosičích.

Hostem pořadu bude opět Týnská kapela (soubor žáků a učitelů ZUŠ K. Komzáka), která tímto společným koncertem oslaví 30. výročí od svého vzniku. Týnská kapela hraje hraje v obsazení: Anička Sýkorová – zpěv, Honza Hrůza – klávesy, Tadeáš Dudek – kytara, učitelé Jaroslav Sklenička – housle a Pavel Píha – kytary, klarinet, saxofon + hosté.

Web kapely Nezmaři: https://www.nezmari.cz
Web Týnské kapely: https://www.tynskakapela.cz

Přijďte, moc se na Vás těšíme! 🎸🎤❤️

Novinka – chcete se naučit improvizovat? Naučíme vás to!

Milí přátelé, v novém školním roce chystáme pro naše studenty řadu novinek. Tou největší je zahájení oficiální výuky základů hudební improvizace.

Oč jde? Každý muzikant, pokud se nespecializuje výhradně na vážnou (klasickou) hudbu, potřebuje v praxi nejen umět hrát dobře podle not, ale téměř v žádném hudebním žánru se neobejde bez dalších praktických dovedností – potřebuje umět hrát na melodický nástroj podle akordových značek, vytvořit nástrojové sólo k písničce, vytvořit druhý (třetí) hlas k vedoucí melodii, zaranžovat skladbu pro různé nástrojové obsazení, improvizovat na daný harmonický základ, popřípadě i zkomponovat vlastní melodii.

Tyto disciplíny v naší škole řada učitelů vyučuje již mnoho let. Problém ovšem je, že k této výuce neexistuje naprosto žádná oficiální metodika – pokud je nám známo, žádná základní umělecká škola v ČR, dokonce ani konzervatoř (s výjimkou Ježkovy konzervatoře v Praze) se výukou těchto potřebných dovedností systematicky nezabývá.

Po mnoha letech, kdy naši učitelé vyučovali tyto disciplíny každý po svém, se nám podařilo dát hlavy dohromady, vypracovat koncepci výuky těchto dovedností a uvést je do praxe.

O září tedy spouštíme pilotní výuku předmětu, který jsme pracovně nazvali “základy hudební improvizace”. Výuka bude určena pro pokročilejší žáky 2. stupně. Nový předmět bude vyučovat ředitel školy Mgr. Pavel Píha, výuka bude probíhat ve skupinkách žáků s velkou pravděpodobností ve středu odpoledne, kdy má největší část žáků nejméně studijních povinností.

Máte-li zájem o vyučování tohoto předmětu, můžete se do jeho výuky hlásit již nyní pomocí emailu: improvizace@zuskomzaka.cz.

Přejeme Vám krásné léto a po prázdninách se moc těšíme s Vámi na shledanou

Milí přátelé,

školní rok se pomalu chýlí ke svému konci. Nemám rád dlouhé proslovy, přece jen si ale tentokrát delší řeč nemohu odpustit.

Spolu se svými kolegy jsme si již před mnoha a mnoha lety vytkli jasný cíl – vytvořit školu otevřenou a maximálně přátelskou vůči dětem i rodičům, školu, která naplňuje naše motto: “Naším cílem je nadšený žák a spokojený rodič”.

Děkuji Vám všem, kteří nám v naší snaze fandíte a podporujete nás. Moc děkuji i všem svým kolegům učitelům – je pro mne ctí a radostí řídit tým špičkových profesionálních muzikantů, výborných pedagogů a zároveň báječných lidí, pro které je jejich práce posláním.

Velký dík patří také vedení města Týn nad Vltavou, které je zřizovatelem naší školy. Bez významné organizační a finanční pomoci našeho zřizovatele bychom nemohli svou práci dělat na tak vysoké úrovni.

Děkuji Vám, přátelé, mějte se krásně – přeji Vám všem krásné léto a po prázdninách se na Vás moc těšíme. V příštím školním roce máme spoustu nových až smělých plánů, držte nám palce.

Za všechny kolegy učitele zdraví Váš

Pavel Píha 🎶

Důležité informace o organizaci konce školního roku 2018/19

Informace pro rodiče žáků přípravného ročníku

Informace pro rodiče žáků od 1. ročníku výše

Jak a kdy se přihlásit ke studiu v naší škole

Viz stránka informace o studiu »

Kde budeme hrát 19.6.2019

Muzikanti v ulicích Týna nad Vltavou

KDY: středa 19.6.2019 od 17 hodin
KDE: tentokrát každý budeme hrát jinde
Podrobnosti viz http://www.kulturatyn.cz
Přijďte!

Kde budeme hrát 22.6.2019

Srdečně Vás zveme na “Jihočeský miniDen železnice 2019”, na kterém vystoupí TÝNSKÁ KAPELA, soubor žáků a učitelů ZUŠ K. Komzáka.

KDY: sobota 22.6.2019, 10-22 hodin
(Týnská kapela vystoupí ve 14.30 hodin)
KDE: vlakové nádraží v Týně nad Vltavou
MAPA: https://mapy.cz/s/3thZn